Complete ontzorging op vlak van mobiliteit
Koen Claesen Van Mossel Automotive Group

Complete ontzorging op vlak van mobiliteit

Opmerckelijke 10 - Van Mossel Automotive Group

Van Mossel Automotive Group België telt 32 automerken, vier leaselabels en 15 carrosseriebedrijven en heeft stormenderhand de Belgische markt veroverd. De volgende jaren komt de klemtoon meer te liggen op consolidatie, totale mobiliteitsoplossingen en synergievoordelen voor het bedrijf en haar klanten.

Opmerckelijk?

De van oorsprong Nederlandse Van Mossel Automotive Group kwam pas in 2019 op de Belgische automarkt met de eerste overname. Vandaag realiseert de groep maar liefst 2,5 miljard euro omzet in de Belux. Ze doen dat met 2.095 personeelsleden die actief zijn in 183 showrooms op 76 locaties.

van-mossel-automotive-group-koen-claesenSTERCK. De autosector beleeft moeilijke tijden. Is dat voor jullie consolidatiestrategie eerder een voordeel dan een nadeel?

Koen Claesen: “Er gaat een krachtige consolidatiegolf door heel onze sector. Vier jaar geleden waren we een van de weinige spelers die daar volop mee bezig was. Intussen zie je ook andere Belgische en buitenlandse groepen hetzelfde doen. Schaalgrootte is nodig om te overleven en de nodige kwaliteit te kunnen bieden. Doordat we met Van Mossel tijdig begonnen zijn met onze reeks van overnames, is het voor ons nu niet meer van moeten. Iedereen in de sector voelt de druk. Maar als je iets moet doen met het mes op de keel of je kan het doen vanuit een bepaalde luxepositie, dan is dat een heel ander verhaal. Onze resultaten zijn nog heel goed. Dat maakt het iets gemakkelijker werken. De grote groei in de Benelux is voor ons intussen gerealiseerd. We zijn nu eerder aan het kijken naar extra merken en omzet buiten de Benelux zoals in Duitsland en in het Verenigd Koninkrijk.”

STERCK. Waarop komt de focus in ons land te liggen?

Claesen: “In België komt het er nu op aan om nog meer synergiën te realiseren, zowel voor ons als voor de klanten. We willen hen volledig ontzorgen en van ons verhaal op de hoogte brengen. Niet alleen wat wij kunnen betekenen op vlak van automerken, maar ook op vlak van leasing, onderhoud,… We zullen dus meer organisch groeien. We zien daar ook al de eerste resultaten van. De fiscaliteit wordt elk jaar complexer. Als je als bedrijf een vloot van 100 of 150 voertuigen hebt, is het veel interessanter om dat als geheel uit te besteden aan een totaalpartner. Met Van Mossel Automotive Partner (VMAP) kunnen we aantonen dat we de autokosten van een bedrijf al heel snel kunnen laten dalen door actief te werken binnen een langetermijn partnerrelatie.

Onze positie in België is uniek. We hebben op dit moment 47.000 leasewagens rondrijden van de Belgische kust tot Luxemburg. We tellen 15 carrosseriebedrijven. En we kunnen wagens leveren van 32 automerken. Dat betekent dat we elke klant van A tot Z kunnen ontzorgen, over heel de Benelux en zelfs over de landsgrenzen heen. Voor bedrijven die meerdere filialen hebben of waarvan de medewerkers over heel België werken, is dat een heel groot voordeel. We gaan daar nog grote successen mee boeken.”

Tweedehands wint aan belang

STERCK. Jullie willen ook breder denken dan auto’s alleen?

Claesen: “Onze slogan is mobiliteit voor iedereen. We kijken naar welke nieuwe trends zich op de markt voordoen en spelen daarop in. Zo bieden we fietsleasing voor bedrijven. We nemen deel aan een carsharing-initiatief en we kijken wat we verder nog kunnen doen om mobiliteit voor iedereen te garanderen.

Een ander belangrijk speerpunt wordt de markt van tweedehandswagens. Die zien we in België aan belang winnen. De prijsstijging van nieuwe wagens speelt daar een rol in. We willen in elke vestiging een groot aanbod aan tweedehandswagens hebben. We gaan meer evolueren naar het model van Nederland. Daar zijn ze met 7 miljoen inwoners meer, maar verkopen ze 100.000 nieuwe auto's per jaar minder dan bij ons. De salariswagens zorgen ervoor dat we in België een heel specifieke marktsituatie hebben. In Nederland zie je in een vestiging meer tweedehandswagens dan nieuwe staan. Daar gaan we in België ook op inzetten met een goed aanbod. Dankzij onze eigen leasemaatschappij hebben we veel instroom van jonge used cars. Ik verwacht trouwens dat er de komende jaren op de Europese automarkt iets meer rust zal komen.”

De ondernemerstip
van Koen Claesen

“Blijf waakzaam, blijf creatief en blijf focussen op de details. Dat is een uitdaging als je een bedrijf leidt van meer dan 2 miljard euro omzet. Maar het verschil maak je met de details. Retail is all about detail. Staar je niet blind op omzet of groei. Ga niet te veel mee in het wow-verhaal. Zorg dat je contact blijft houden met de werkvloer en daar elke dag mee bezig bent."

Ontdek het artikel uit 2022

Top5 meest gelezen
    Top5 gedeelde artikels