Hoge druk op ambities
Bart Hullebroeck Kärcher

Hoge druk op ambities

Bedrijfsprofiel - Kärcher

Op 1 januari nam Bart Hullebroeck de leiding over van Kees Wagtmans. Met nieuwe ideeën en een duidelijke blik op de toekomst ziet hij overal kansen.

Na een carrière van 44 jaar, uitsluitend bij Kärcher NV, is het voor Kees Wagtmans tijd voor iets anders. Aan het einde van dit jaar gaat hij met pensioen, maar de fakkel heeft hij alvast doorgegeven aan Bart Hullebroeck – al sinds 2017 actief binnen de groep in verschillende marketing- en sales posities. Bart brengt een nieuwe energie mee, met het grote voordeel dat hij alle kanten van het bedrijf reeds kent.

“Uiteindelijk blijf ik gewoon in hetzelfde kantoor in Wilrijk,
omringd door de mensen die ik al ken en waarmee ik goed kan samenwerken”, vertelt hij. “Ik mag hier een team van 140 mensen aansturen: een erg mooie uitdaging waar ik met veel plezier aan begin.”

De (robot van de) toekomst

Eén van de grote uitdagingen die Bart identificeert, stak eigenlijk al vorig jaar de kop op: het faillissement van een grote verdeler. “Dat is uitgebreid in het nieuws geweest, dus willen we er voortaan alleen nog positief naar kijken. Het is een serieus werk geweest, maar we zijn er toch in geslaagd om jobs te redden en die mensen werkzekerheidte bieden. We hebben drie Kärcher Centers toegevoegd aan ons netwerk en succesvol geïntegreerd. Al na een jaar zijn de resultaten veelbelovend, dus voor 2025 willen we die graag bevestigen en, waar mogelijk, overtreffen.”

Een tweede uitdaging bestaat uit het imago bijsturen. Bart:
“Nog te vaak worden we geassocieerd met hogedruk. Natuurlijk is het fijn om bekend te zijn van onze gele toestellen waar veel particulieren mee werken, maar dat gaat voorbij aan het innovatieve aspect waar we op inzetten. Naast een robuust assortiment aan industriële alleszuigers, van groot tot klein, een breed assortiment aan schrobzuig- en veegmachines, werken we aan een gamma robottoestellen.”

De eerste professionele kuisrobot die Kärcher op de markt bracht, was de Kira B50. Deze schrob-/zuigmachine bracht de automatisatie-ambities van het bedrijf in een stroomversnelling. “Het is vandaag een van de sterkste toestellen op de markt”, zegt Bart. “De komende jaren mogen onze klanten op dit gebied nog veel moois van ons verwachten.”

Verstandig investeren

“Robotisatie is geen kost, maar een investering”, meent hij. “Kijk je naar de sectoren van metaal en industriebouw, dan wordt deze factor te vaak
onderschat. Hou je van bij het begin rekening met cleaning van bijvoorbeeld warenhuizen, dan kan je veel duurzamer omgaan met je gebouw. Dat komt het waardebehoud ten goede, maar ook voor machines zijn die voordelen er. Je haalt er altijd een gemakkelijk rendement mee.

“We hebben zoveel te bieden aan bedrijven, maar ze beseffen het niet altijd. Het loont altijd de moeite om eens te polsen wat wij voor je kunnen betekenen”, besluit Bart.

Kärcher NV
Boomsesteenweg 939
2610 Antwerpen
T. 03 340 07 11


info@karcher.be
www.karcher.be

Top5 meest gelezen
    Top5 gedeelde artikels